Ročník 2016

Prague Hacks 2016

Fond Otakara Motejla ve spolupráci s Node5, reSITE a StartupYardem, organizoval ve dnech 30.9. - 2.10. 2016 další ročník hackahtonu Prague Hacks, tentokrát s podtitulem Put Open Data in Motion and Improve Life in Prague.

Během maratonu vzniklo 11 prototypů aplikací. Zvláštní ocenění porota vyslovila projektu Vize Prahy, který zobrazuje stavební záměry ve vybrané lokalitě, ale také přehled relevantních článků, odborných studií či diplomových prací studentů architektury, které se dané adresy týkají.

Na stránkách aplikace Kam na piknik zase zjistíte, nakolik je vámi zvolené odpočinkové místo vzdáleno od nejbližší zastávky veřejné dopravy, zda je na slunečné straně, zda disponuje stoly, toaletami či nabídkou sportovních aktivit.

Uznání se dočkala také kategorizace dokumentů z úředních desek - Categorizer - která dál rozšiřuje služby již existujících projektů Edesky.cz a Mapa samosprávy.

Za hlavního vítěze nakonec porota zvolila rozšíření pro webové prohlížeče Real Reality, který u vyhledávaných nemovitosti zobrazí informace k možnostem parkování, stavu ovzduší, hlukové zátěži či dopravní obslužnosti v okolí.

Všech 11 aplikací je dostupných na nově vzniklém pražském dashboardu na
stránkách http://dashboard.praguehacks.cz/.

 

Víc informací naleznete zde.

Za podporu děkujeme partnerům:

 

 

FÓRUM PRO OTEVŘENÁ DATA
Příloha Respekt 2017

Partneři projektu