Soutěž

Soutěž o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty

6. ročník soutěže o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty - Společně otevíráme data - je tady!

 

A jak vypadaly minulé ročníky?

Výsledky 5. ročníku soutěže Společně otevíráme data - zde

Do soutěže se v roce 2017 přihlásilo 24 opendatových projektů. Vítězem celé se stala aplikace Hlídač státu zaměřený na kontrolu hospodaření státu a vazeb veřejných institucí a politických stran na osobní i firemní sponzory. Druhé místo obsadil projekt Inventura hlasování, který zprostředkovává možnost ověřit shodu vlastních postojů s jednotlivými poslanci a poslankyněmi z uplynulého volebního období. Třetí místo patří projektu Databáze prázdných domů v ČR, která má za cíl záchranu opuštěných staveb, zahájení dialogu s vlastníky a nalezení nového vhodného využití těchto budov.  

 

Výsledky 4. ročníku soutěže Společně otevíráme data - zde

Do soutěže se v roce 2016 přihlásilo 30 opendatových projektů. Vítězem celé soutěže i ceny Fondu Otakara Motejla se stala aplikace Hlídač smluv usnadňující veřejnou kontrolu obchodování státu. Druhé místo obsadil projekt Mapa samosprávy, který zprostředkovává dokumenty radnic  občanům. Třetí místo patří webové aplikaci PODEJTO, která usnadňuje komunikaci úřadů s občany. Cena Red Hatu pro nejlepší studentskou aplikaci putovala na VŠE v Praze za aplikaci SPARQLab. 

 

Výsledky 3. ročníku soutěže Společně otevíráme data - zde

Do soutěže se zapojilo 27 projektů z oblasti dopravy, financí a vzdělávání nebo životního prostředí. Vítěznou aplikací se stal Supervizor Ministerstva financí. Na druhé a třetím místě se umístili NESEHNUTÍ s projektem HejbejBrnem a Geosense s.r.o. s Mapovou aplikací Geosense. Cenu Fondu Otakata Motejla získali KohoVolit.eu a Evropské hodnoty za aplikaci Hlidame.je.

 

Výsledky 2. ročníku soutěže Společně otevíráme data - zde

V druhém ročníku soutěže vzniklo 25 aplikací. Čtyři nabízejí služby pro handicapované, osm aplikací je mobilních, sedmnáct nových a osm aktualizací starších verzí. Šestnáct aplikací použilo otevřená data a devět svá data zpřístupnilo jako otevřená.

 

Výsledky 1. ročníku soutěže Společně otevíráme data - zde

Celkem soutěžilo 24 aplikací, z toho devět studentských. 18 projektů vzniklo v letošním roce, 6 aplikací bylo vylepšeno oproti loňsku.

 

 

 

 

 

 

5. ročník soutěže Společně otevíráme data má své vítěze!

6. 12. 2017 | Aktuality

Fond Otakara Motejla vyhlásil vítěze 5. ročníku soutěže, která oceňuje nejlepší aplikace postavené na otevřených datech. Vítězná aplikace Hlídač státu se díky otevřeným datům zabývá kontrolou financování politických stran, vazbami politických stran na osobní a firemní sponzory, příjmy sponzorů ze státních zakázek a analýzou dat z registru smluv.

FÓRUM PRO OTEVŘENÁ DATA
Příloha Respekt 2017

Partneři projektu