Ročník 2015

Vítězové a vítězky letošního ročníku.

 

Fond Otakara Motejla v rámci expertního programu Fórum pro otevřená data vyhlásil třetí ročník soutěže o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty. Cílem soutěže je přispět k rozvoji a zkvalitnění služeb pro občany a zviditelnit společenský přínos a podnikatelský potenciál otevřených dat.


V uplynulých ročnících Fond rozdělil ceny v hodnotě více než 180 000 Kč mezi 21 aplikací. Vítězové získali také odbornou a marketingovou podporu, která jim pomohla v dalším rozvoji.


Soutěž byla otevřená všem účastníkům z řad veřejnosti, studentů, neziskových organizací i firem. Přihlášené aplikace musí využívat otevřená data, či část použitých dat zveřejnit v otevřených formátech. Soutěžit mohly aplikace, které vznikly v období listopad 2014 - říjen 2015 i starší projekty, pokud byly výrazně aktualizovány. Kompletní pravidla soutěže naleznete zde.

 

Přihlašování aplikací skončilo 31. 10.

 

Ceny pro vítěze:

Tři nejlepší aplikace získají finanční odměnu (20tis, 15tis, 10 tis.), připraveny jsou též věcné ceny (chytré telefony, bezdrátové reproduktory a další), školení v oblasti tvorby webu a marketingu či exkluzivní mentoring.

 

Zvláštní ceny

Cena pro nejlepší studentskou aplikaci (10tis.) Partnerem studentské ceny je Red Hat.

Cena Fondu Otakara Motejla (10tis.) určená aplikaci, které přispívá k větší transparentnosti a lepšímu fungování veřejné správy.

 

O vítězích rozhodla odborná porota dle následujících kritérií:

a) společenský přínos a využitelnost - rozvoj a zkvalitnění služeb pro společnost

b) originalita

c) uživatelská přívětivost, intuitivnost použití

d) funkčnost, technologické řešení

e) efektivnost, přínosy pro případného investora

f)  udržitelnost aplikace

 

Hledáte inspiraci? Prozkoumejte bohatý fond dostupných dat veřejné správy: hospodaření státu, sčítání lidu, hazard, pokuty v poštovních službách… Přehled zde.

 

Díky našim partnerům mohli soutěžící využít též technickou podporu:

 

Red Hat poskytl technickou podporu při návrhu architektury a vývoji aplikací na platformě OpenShift.

 

ABRA Software věnovala čas svých expertů pro konzultace z oblasti byznys aplikací - zejména BI, struktury dat, webových a ERP systémů.

 

Microsoft nabídl předschválený přístup do program BizSpark, jenž zahrnuje software pro vývoj zdarma a cloudové služby v hodnotě $150 na měsíc po dobu tří let i pro komerční využití. Celkem lze aktivovat až 5 účtů. Součástí podpory jsou technické konzultace týkající se nasazení cloudových služeb, které lze  využít pro hosting či např. zajištění backendu pro mobilní aplikace. S vývojem mobilních aplikací je možné také pomoci  (Windows i multiplatformní řešení). Konzultanti jsou schopni poradit i s komplexními podnikovými projekty a jakýmikoli MS technologiemi.

 

Dobrý web pomohl s marketingem a PR, UX, SEO či webovou analytikou.

 Generální partner

CZ.NIC

Hlavní partneři


Partneři

Microsoft 

 

 Odborní partneři

Matematicko-fyzikální fakultaFakulta informatiky a statistiky VŠE v Praze

    Mediální partneři

 

      

FÓRUM PRO OTEVŘENÁ DATA
Příloha Respekt 2017

Partneři projektu